Opublikowany 03-02-2015

Newsletter Tom Williams 2 luty
Witamy w Newsletterze z niedzieli 1 lutego 2014 r.

 

Wykres dzienny S&P500 (ES)

rys2

 
Punkt A

Jest to czwartek 22 stycznia. Widzimy w tym miejscu up bar o wysokim spreadzie zamykający się wysoko jako próba pchnięcia ceny przez górną linię trendu. Mamy tutaj automatyczny sygnał słabości No Demand. Dlaczego jest to ważna obserwacja? Po lewej stronie widzimy stary szczyt. Dodajmy, że jest to szczyt stworzony jedynie z dwóch barów, ale aby rynek mógł przebić się przez ten obszar wolumen powinienem narastać, nie spadać. Traderzy którzy się liczą zdecydowanie nie są zainteresowani wyższymi przedziałami cenowymi w tym momencie.

Punkt B

Poniedziałek. Widzimy tutaj up bar, na którym trudno jest znaleźć oczywiste przesłanki o intencji rynku . Jednakże dostrzegamy, że w tle był już wyraźny brak popytu, a na tym barze wolumen jest również bardzo niski, więc możemy założyć, że jest to No Demand czyli oznaka słabości.

Punkt C

Widzimy w tym miejscu czerwony down bar o szerokim spreadzie. Jednakże wolumen jest najmniejszy z dotychczasowych widzianych, a cena zamknęła się w okolicach środka. Wygląda na to, że szczyt linii trendu miał swój wpływ na traderów na tym barze.

Punkt D

Środa. Dostrzegamy tutaj down bar o szerokim spreadzie zamykający się nisko z narastającym wolumenem, który przecina dolną linię trendową. Jest to słabo wyglądający bar i oznaka słabości.

Punkt E

Piątek. Dostrzegamy w tym miejscu kolejny down bar o szerokim spreadzie gdzie bardzo wyraźnie rynek pokazał swoją intencję.

 

Wykres godzinowy S&P 500(ES)

rys2

Należy dodać że wykres dzienny nie jest aż tak bardzo oczywisty. Ogólnie rynek wydaje się słaby, a trend jest spadkowy. Teraz obserwujemy wykres godzinowy z ostatniej piątkowej sesji.

Punkt A

Rysuje się w tym miejscu wyraźna oznaka słabości- up bar o szerokim spreadzie zamykający się dość wysoko z cieniem z góry, a wolumen towarzyszący całości jest bardzo duży. Musi to być słabość (sprzedaż), która spowodowała to. Oczywiście mówimy o sprzedaży ze strony traderów, którzy się liczą. Rynek spadł do punktu B.

Punkt B

W tym miejscu dostrzegamy coś w rodzaju testu. Dostrzegamy, że wolumen jest niski, więc jest to pozytywna oznaka dla wyższych cen. Jednakże w tle wciąż mamy oznaki słabości na dwóch barach wstecz, a rynek powoli zawęża swój zakres ruchu, który wiemy, że w końcu zostanie złamany.
Punkt C

W tym miejscu rysuje nam się niebieski up bar który jest odpowiedzią na poprzedni bar. Jednakże w tle mamy w tle oznaki słabości. Pojawia się nam sygnał ? Upthrust. Jest to up bar na bardzo niskim wolumenie, więc jest to oczywista oznaka braku popytu na rynku.

Punkt D

W tym punkcie mamy bar wzrostowy, który zamyka się wysoko, ale znów zwróćmy uwagę na wolumen, który po raz kolejny jest niski. Jest to zdecydowanie brak popytu. Nie będziemy obserwować wyższych cen jeżeli na kolejnych barach będą wciąż pojawiać się oznaki braku zainteresowania wzrostami.

Punkt E

Rysuje się nam down bar z olbrzymim cieniem z góry. To jest Upthrust. Profesjonalne pieniądze zdają sobie sprawę, że ten rynek jest słaby, więc podbiły ceną wzwyż by zwieść wielu traderów by następnie cena spadła gwałtownie zamykając się nisko, co powoduje zablokowanie traderów w złych pozycjach. Takie zachowanie wskazuje, że cena będzie spadać.

Punkt F

Jest to down bar z szerokim spreadem na wysokim wolumenie. Gdy kiedykolwiek, zobaczycie, że rynek osuwa się ku dolnej linii trendu, z wieloma oznakami braku popytu i i słabości w tle, możecie być przekonani że jest to niedźwiedzie wskazanie. Będziecie spodziewać się niższych cen.

 

Wykres Tygodniowy S&P 500

rys2Punkt A

W tym punkcie widzimy up bar, ale zwróćmy uwagę na masywny wolumen. W tle mamy oczywiście oznaki słabości oznaczone przez oprogramowanie TradeGuider po przez czerwone strzałki nad up barami. Te oznaki słabości w większości wskazują na brak popytu wraz z wzrostem wolumenu i tworzeniem się charakterystycznego grzybka. Ten bar posiada za dużo wolumenu. Rynek nie lubi up barów z wysokim wolumenie.

Punkt B

Jest up barem z wąskim spreadem i niskim wolumenem. Jest to cecha charakterystyczna dla No Demand. Rynek nie będzie wzrastał jeżeli profesjonaliści nie partycypują w ruchu w górę.

Punkt C

W tym miejscu rysuje się szeroki down bar który zamyka się nisko. Ten rynek wygląda dla nas słabo.

Tom Williams


Treści prezentowane w niniejszym materiale mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny i nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r, w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub emitentów (Dz.U.z 2005 r. Nr 206, poz.1715). Zgodnie z powyższym autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w powyższych materiałach, Autorzy nie świadczą doradztwa w związku z opisywanymi sytuacjami rynkowymi, transakcjami, ani nie udzielają porad inwestycyjnych lub rekomendacji do zawarcia transakcji, co oznacza, że treści prezentowane nie maja charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do osoby, która ma zamiar zawrzeć daną transakcje. Przed zawarciem transakcji każdy powinien określić jej ryzyko, potencjalne korzyści oraz straty z nią związane, jak również charakterystykę, konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych.


 
VSA TRADER sp. z o.o. ul.Wałbrzyska 6,8 52-314 Wrocław NIP:8961532699 KRS 0000447359 Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wysokość kapitału zakładowego 5.000,- zł.

Treści prezentowane na niniejszej stronie internetowej oraz w udostępnianych materiałach edukacyjnych (graficzne, tekstowe, dźwiękowe oraz wideo) mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny i nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym VSA TRADER Sp. z o. o. oraz autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści w nich zawartych. Autorzy nie świadczą doradztwa w związku z opisywanymi transakcjami ani nie udzielają porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że treści prezentowane na niniejszej stronie internetowej oraz w udostępnianych materiałach edukacyjnych nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do osoby przeglądającej stronę. Przed zawarciem transakcji każdy powinien określić jej ryzyko, potencjalne korzyści oraz straty z nią związane, jak również charakterystykę, konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych.