Książka „Trader – Umysł Łowcy”

 

KUPUJĘ KSIĄŻKĘ!

Dokonując zakupu akceptujesz REGULAMIN oraz zapoznałeś się z polityką prywatności

 

Zostań mistrzem w zarządzaniu emocjami w grze, jaką jest trading.

Ta książka to praktyczne spojrzenie na zawód tradera z dwóch perspektyw: wyspecjalizowanego gracza, tradera profesjonalisty, który przeszedł całą drogę od początku do końca bez żadnej taryfy ulgowej oraz trenera mentalnego tradingu, którego zadaniem jest profesjonalne poprowadzenie tradera, by skutecznie posługiwał się „Umysłem Łowcy” i mógł osiągnąć maksimum w tradingu.

 

Uzyskaj jak najszybciej pozytywne rezultaty w tradingu dzięki praktycznym metodom przedstawionym w tej książce. Znajdziesz w niej metody, które my i nasi traderzy stosują na co dzień, a które w znaczny sposób poprawią zarządzanie Twoją psychiką podczas gry na rynku. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego tradingu 2-3 zasady, o których piszemy, a zobaczysz, jak usprawni się jakość twojego procesu decyzyjnego.

 

Spis treści

Wstęp

 

Rozdział I Rola tradera na rynkach finansowych

1. Kim jest Trader?

2. Cztery etapy drogi: od początkującego tradera do profesjonalisty

Etap I poszukiwania

Etap II nauka implementowanie wiedzy

Etap III opanowanie mechaniki rynku

Etap IV gra na rynku live

3. Warsztat, narzędzia i „BHP” pracy tradera

 

Rozdział II Przygotowanie mentalne tradera

1. Umysł łowcy - jakie umiejętności mentalne powinien mieć trader

2. Strach i lęk - energia napędowa rynków finansowych. Emocje podczas zawierania transakcji na rynku, przykłady z życia tradera

3. Stop loss - narzędzie, czy pułapka?

4. Ćwiczenia, które pomagają w obniżaniu poziomu stresu i lęku:

- ćwiczenie nr 1 uwalniające napięcie, stres

- ćwiczenie nr 2 „lista doświadczeń”

- ćwiczenie nr 3 „ćwiczenia oddechowe - kontrola oddechu”

- ćwiczenie nr 4 „relaksacja”

- ćwiczenie nr 5 „sensoryczne”

5. Podsumowanie – Skuteczne metody, które pomogą ci oswoić strach i lęk

6. Chciwość - siła napędowa wzrostu gospodarczego i przyczyna wielu kryzysów gospodarczych. Jak nałożyć jej kaganiec?

7. Euforia- ślepa gonitwa za wysoką ceną

8. Jak działa euforia? Jakie strategie wprowadzić, by nie podejmować pod jej wpływem decyzji podczas tradingu?

9. Presja – napięcie związane z uzyskaniem wyniku

Rozdział III Zasoby potrzebne do umiejętnego zarządzania emocjami

1. Samokontrola - jak uzyskać zdolność do realizacji zadań i celów, jakie stoją przed traderem

2. Samokontrola - zdolność kontrolowania impulsywnych zachowań i emocji

3. Procedury – pomoc w samokontroli

4. Samokontrola- trening, ćwiczenia

5. Neuroplastyczność mózgu

6. Procesy myślowe- jak zmienić negatywne i dysfunkcyjne myślenie podczas tradingu?

7. Koncentracja oraz wysoka zdolność do utrzymywania uwagi- „okna koncentracji”

8. Rodzaje koncentracji wykorzystywane w zawodzie tradera

9. Ćwiczenie na zwiększanie poziomu koncentracji

10. Nawyki jako część niezawodnego i zautomatyzowanego systemu działania tradera

11. Proces powstawania i zmiany nawyków

12. Cztery etapy zmiany nawyku

13. Proces decyzyjny tradera (PDT) – zestaw instrukcji mających zastosowanie na wszystkich etapach gry

14. Część pierwsza PDT: ocena psychofizyczna- Procedura mentalnego przygotowania do tradingu

15. Część druga PDT: ocena trendu

16. Część trzecia PDT: ocena scenariuszy, praktyczne podejście do zawierania transakcji

17. Korzyści wynikające z wykorzystania scenariuszy podczas gry

 

AUTORZY:

Izabela Górecka

 

Director of research on Mental Projects in Black Wolf Corporation. Trener mentalny tradingu w VSA TRADER Sp. z o.o., specjalista d/s badań QEEG, terapeuta biofeedbacku, coach.

Absolwentka wydziału socjologii UW oraz psychologii DSW we Wrocławiu. Autorka artykułów między innymi do czasopisma „Psychologia w Praktyce”.

 

Prowadzi badania w zakresie bioelektrycznej aktywności mózgu w obszarach emocji, procesów poznawczych oraz wpływu medytacji na mózg człowieka. W swojej pracy zawodowej stosuje nowatorskie techniki hipnozy przy wsparciu elektroencefalografii. Metoda ta daje możliwość monitorowania stanu osoby badanej, a obserwacja aktywności fal mózgowych pomaga precyzyjnie określić, czy dana osoba uzyskała wymagany stan do przeprowadzenia indukcji hipnotycznej. Szkoli i przygotowuje pod kątem mentalnym przyszłych traderów do pracy w tym zawodzie.

 

Koordynuje przebieg programu „Projekt Żółwia”, który ma na celu stworzenie wyselekcjonowanej grupy traderów, grającej na największych rynkach świata.”Projekt Żółwia”w 2015 roku został uhonorowany „Medalem Europejskim”. Jest on przyznawany przez Kapitułę, w której skład wchodzi BCC, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego z siedzibą w Brukseli.

 

Rafał Glinicki

 

Rafał Glinicki – Trader, ekspert w dziedzinie metodologii Volume Spread Analysis oraz praktycznego podejścia do tradingu. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Założyciel i Prezes Zarządu firmy VSA TRADER Sp. z o.o. oraz CEO Black Wolf Corporation. Laureat nagrody FXCUFFS 2015 w kategorii „Osobowość Roku”.

W tym samym roku firma VSA TRADER Sp z o.o. otrzymała nagrody w kategoriach „Produkt Roku” oraz „Wydarzenie Roku”. W 2016 roku Rafał Glinicki otrzymał status Honorowego Członka Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Trzykrotnie nagrodzony przez publiczność i traderów wyróżnieniem „Wykład Roku” podczas konferencji XTB Trading Masterclass w 2018r., 2019 r. oraz 2020 r. Jako pierwszy zaobserwował i opisał Wolumenową Formację Odwrócenia (WFO), na którą w 2015 roku Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego. Posiada doświadczenie poparte wieloletnią praktyką w tradingu, jest dwukrotnym laureatem pierwszej dziesiątki konkursu „World Top Investor”, w którym biorą udział traderzy z całego świata. Jest też autorem książki „Kontrakty, Surowce, Forex”.

Twórca programu „Projekt Żółwia”, który został uhonorowany w 2015 roku "Medalem Europejskim”, przyznawanym przez Kapitułę, w której skład wchodzi BCC, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego z siedzibą w Brukseli.

 
 

Recenzje

 

Gdyby dwóch różnych inwestorów wyposażyć w tę samą wiedzę, nauczyć ich tej samej metody inwestycyjnej, można by się spodziewać, że osiągną na danym rynku ten sam wynik. Nic bardziej mylnego. Może się zdarzyć taka sytuacja, że w tym samym czasie jeden zarobi, a drugi straci ogromne pieniądze. Gdzie jest różnica? Oczywiście w emocjach. Z perspektywy czasu, ponad 20 lat obecności na rynku, już wiem, że znajomość metody niczego nie gwarantuje. Znać drogę, a nią podążać, to dwie różne sprawy.

 

Najważniejszą cechą dobrego inwestora giełdowego, jest umiejętność panowania nad własnym umysłem. Nie tytuły naukowe, nie certyfikaty potwierdzające wiedzę z finansów, lecz znajomość własnych emocji i zdolność do odpowiedniego reagowania jest tym, co robi różnicę. Inwestorzy często przez całe życie uczą się tego, jak reagować na własne słabości, jak rozpoznawać u siebie strach, czy też nadmierną chciwość. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę i zaczniesz prawidłowo reagować na swoje stany mentalne, tym lepiej dla Ciebie.

O tym wszystkim jest „Trader – Umysł Łowcy” Izabeli Góreckiej i Rafała Glinickiego: o emocjach, o nauce panowania nad nimi, o poznawaniu samego siebie, o tym jak przejść drogę od początkującego tradera do profesjonalisty. A wszystko to poparte zostało własnymi wieloletnimi doświadczeniami. Książka ta aż kipi od praktycznych przykładów, z których wszystkie autorzy „przerobili na własnej skórze”. Szczerze polecam.

dr Michał Masłowski

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

 

Macie Państwo przed sobą doskonałe kompendium wiedzy o tradingu i samym sobie. Autorzy poruszają się bowiem z wprawą nie tylko po arkanach realnego rynku, ale także po pokładach ludzkiej psychiki. Książka stanowi cenne uzupełnienie dostępnych pozycji z zakresu psychologii ekonomicznej, a jej nadrzędnym walorem jest wymiar praktyczny. Bezwzględnie i bezkompromisowo są opisywane trudno namacalne dla teoretyka kwestie, których przydatność jest uniwersalna. Tym samym książka będzie interesująca dla każdego przedsiębiorcy chcącego poszerzyć horyzont wiedzy, a jednocześnie stanowi wyjątkowy poradnik dla adeptów tradingu. Nie sposób nie zaznaczyć, że to nie jest książka o tym, jak łatwo zarobić fortunę. Natomiast jest w niej wiele cennych rad, opisów zależności i sprzężeń, dzięki którym wchodzący do tego świata traderzy, dokonując właściwie samooceny, nie staną się jego ofiarami.

Guru, a wręcz mag tej sztuki- Rafał Glinicki wraz z Izabelą Górecką omawiają szczegółowo profesję gry na instrumentach finansowych. Czynią to, dzieląc się bardzo odpowiedzialnie głęboką i aktualną wiedzą praktyczną i w pełni zasługują na miano wiarygodnego mentora i trenera.

Dodatkową wartość, interesującą wszystkich przedsiębiorców, stanowią opisane metody odreagowywania stresu i uwalniania ciała od napięć.

Doświadczenie autorów, przelane szczerze na kartki tej książki – poradnika, może być cennym asumptem dla przemyśleń i inspiracją do doskonalenia metod i podejmowania kolejnych badań przez naukowców zajmujących się problematyką psychologii społecznej i behawioryzmu.

Marek Woron

Kanclerz Loży Dolnośląskiej, Wiceprezes Zarządu BCC

 

 

KUPUJĘ KSIĄŻKĘ!

Dokonując zakupu akceptujesz REGULAMIN oraz zapoznałeś się z polityką prywatności

 

 
VSA TRADER sp. z o.o. ul.Wałbrzyska 6,8 52-314 Wrocław NIP:8961532699 KRS 0000447359 Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wysokość kapitału zakładowego 5.000,- zł.

Treści prezentowane na niniejszej stronie internetowej oraz w udostępnianych materiałach edukacyjnych (graficzne, tekstowe, dźwiękowe oraz wideo) mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny i nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym VSA TRADER Sp. z o. o. oraz autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści w nich zawartych. Autorzy nie świadczą doradztwa w związku z opisywanymi transakcjami ani nie udzielają porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że treści prezentowane na niniejszej stronie internetowej oraz w udostępnianych materiałach edukacyjnych nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do osoby przeglądającej stronę. Przed zawarciem transakcji każdy powinien określić jej ryzyko, potencjalne korzyści oraz straty z nią związane, jak również charakterystykę, konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych.