Rafał Glinicki – zwycięzca polskiej edycji - World Top Investor

 W piątek 30 maja 2008 roku w siedzibie TMS Brokers w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagrody zwycięzcy polskiej ligi World Top Investor 2007/2008.

World Top Investor to zawody o zasięgu międzynarodowym, polegające na inwestowana rynkach instrumentów walutowych i pochodnych. Zawody rozgrywane są na rzeczywistych rachunkach transakcyjnych przy użyciu realnych środków pieniężnych. Organizatorami konkursu są wiodący brokerzy rynku walutowego z 12 krajów świata. Polską ligę w sezonie 2007/2008 zorganizował Dom Maklerski TMS Brokers S.A, umożliwiając po raz pierwszy w historii konkursu uczestnictwo w nim polskim inwestorom.

Aby wziąć udział w zawodach, należało otworzyć rachunek w TMS Brokers z kapitałem początkowym 15 tys. złotych. Zwycięzcą zawodów został inwestor, który uzyskał najwyższą na świecie stopę zwrotu z kapitału początkowego, po rocznym okresie inwestowania. Główną nagrodą za najlepszy wynik światowy była możliwość zarządzania portfelem o wartości 250,000 USD przez okres kolejnego roku.

Edycja 2007/2008 zawodów przebiegała w okresie od 19 lutego 2007 roku do 18 lutego 2008 roku. Najlepszy z polskich inwestorów – Pan Rafał Glinicki – uzyskał imponującą stopę zwrotu z rocznego inwestowania na poziomie 58,13% i zajął 8. miejsce w światowej klasyfikacji konkursu! W trakcie uroczystego zakończenia polskiej ligi zawodów Pan Rafał odebrał główną nagrodę Polskiej Ligi WTI – puchar World Top Investor 2007/2008.

Podczas uroczystego spotkania Pan Rafał podzielił się także swoją wiedzą i doświadczeniem na rynkach finansowych z klientami Domu Maklerskiego TMS Brokers. Ujawnił też elementy strategii inwestycyjnej zastosowanej w trakcie konkursu, która umożliwiła odniesienie tak spektakularnego sukcesu. Wszystko to pozwala oczekiwać jeszcze lepszych rezultatów w inwestowaniu osiąganych przez polskich inwestorów i większej ilości polskich flag w pierwszej dziesiątce światowej kolejnej edycji World Top Investor!

 

Zobacz artykuł

Kliknij by przejść

Jarosław Mikołajczyk -Dyrektor Zarządzający
TMS Brokers S.A. oraz Rafał Glinicki

Rafał Glinicki – zwycięzca polskiej edycji World Top Investor 2007/2008

 
VSA TRADER sp. z o.o. ul.Wałbrzyska 6,8 52-314 Wrocław NIP:8961532699 KRS 0000447359 Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wysokość kapitału zakładowego 5.000,- zł.

Treści prezentowane na niniejszej stronie internetowej oraz w udostępnianych materiałach edukacyjnych (graficzne, tekstowe, dźwiękowe oraz wideo) mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny i nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym VSA TRADER Sp. z o. o. oraz autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści w nich zawartych. Autorzy nie świadczą doradztwa w związku z opisywanymi transakcjami ani nie udzielają porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że treści prezentowane na niniejszej stronie internetowej oraz w udostępnianych materiałach edukacyjnych nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji należy wyłącznie do osoby przeglądającej stronę. Przed zawarciem transakcji każdy powinien określić jej ryzyko, potencjalne korzyści oraz straty z nią związane, jak również charakterystykę, konsekwencje prawne, podatkowe i księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych.